تاریخچه

صنعت نساجی و پوشاک از صنایعی است که توجه به علا‌یق و خواست روز مصرف‌کنندگان نقش به سزایی در آن دارد و سرعت تغییر و تحولا‌ت در طرح‌ها، رنگ‌ها، جنس‌ها و علا‌یق مصرف‌کنندگان این کالا‌ها بسیار زیاد است. در سال‌های اخیر صنایع نساجی و پوشاک شاهد تغییراتی اساسی در محصولات، فرآیندها، فناوری ها، تعریف بازارها، طبیعت تقاضا، فرم و تنوع و شدت رقابت بوده‌اند.

صنعت نساجی و به موازات آن پوشاک بیشتر از هر صنعت دیگری در جهان تحت تأثیر فرآیند جهانی شدن قرار گرفته است. از اینرو صنعت پوشاک در تجارت جهانی از اهمیت بالایی برخوردار بوده چرا که محصولات این صنعت سهم ۲٫۳ درصدی از کل تجارت جهانی را به خود اختصاص داده است در حالیکه سهم کل صنعت نساجی از تجارت جهانی ۳٫۶ درصد است. بنابراین به جرأت می توان گفت که درآمد حاصل از پوشاک در بسیاری از کشورها حائز اهمیت بوده و کشور ما نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.

با توجه به لزوم بومی سازی محصولات پوشاک ایرانی و تولید با کیفیت جهانی و قیمت رقابتی، شرکت کیان جامه ایرانیان در سال ۱۳۹۳ با جذب سرمایه گذاری خارجی و حضور جمعی از متخصصین صنعت پوشاک کشور در منطقه ویژه اقتصادی یزد تاسیس گردید. این مجموعه تولیدی در فضایی به وسعت ۲۴۰۰ متر مربع از ۵ بخش اصلی شامل طراحی و نمونه دوزی، برش، دوخت، شست و تکمیل تشکیل شده تا پاسخگوی تمامی نیازها در فرآیند تولید انواع پوشاک جین و کتان باشد. این مجموعه جهت تامین ماشین آلات و مواد اولیه تولید با برترین شرکت های این حوزه همکاری داشته و تلاش نموده از به روزترین فناوری ها در فرآیند تولید خود بهره گیرد

فهرست